Home / Tag Archives: фудбалска

Tag Archives: фудбалска

Евидентен напредок во сите младински категории

Оваа фудбалска сезона сите погледи беа насочени кон првиот тим на Пелистер, кој оваа сезона стартуваше со нов спонзор, со нов тренер, со голем број на засилувања и нови амбиции. Но, иако заслужуваа внимание сепак,  младинските школи на Пелистер не ...

Read More »

Пет лица ја преживеале авионската несреќа во Колумбија

Пет лица од 81 патник и членови на екипажот ја преживеале авионската несреќа во Колумбија, соопштија колумбиските власти Авион на боливиските чартер летови „Ламија“ сообраќал од Боливија кон колумбискиот град Меделин. Пет лица од 81 патник и членови на екипажот ...

Read More »

Прва фудбалска лига, 6. коло: Пелистер со два порази, денес тргнува по Купот

Фудбалерите на Пелистер и на второто по ред гостување во рамките на Првата фудбалска лига се вратија во Битола со (не)очекуван пораз и со тоа не им се исполнија плановите за нови бодови со кои ќе останеа во врвот на ...

Read More »

Метлата заигра во ФК Пелистер

Крајот на фудбалската сезона значеше и дефинитивен крај на играњето за фудбалскиот клуб Пелистер за голем број фудбалери. Новиот шеф на стручниот штаб на Пелистер, Ѓоко Хаџиевски одлучи да направи целосен ремонт во клубот. Во договор со Хаџиевски, Управата на ...

Read More »

Прва фудбалска лига – 11 коло

Пелистер – Хоризонт Турново 0:0 Градски стадион под Тумбе кафе – Битола. Гледачи: 700 Главен судија: Стевче Шулески (Охрид) Стрелци: нема Жолти картони: Најденов, Харизанов, Стојчевски (Хоризонт Турново) Пелистер: Пашовски, Петковски, Крстески, Степановски (Главевски), Миленковски, Анастасов, Мустафов, Ристевски, Брдаровски, Љамчевски ...

Read More »