Home / Tag Archives: Горан Грујевски

Tag Archives: Горан Грујевски

Судењето за Грујевски и Бошкоски во Солун е одложено за 1 декември

Судењето на Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Солун е одложено за 1 декември. Грчкиот суд денеска требаше да им суди за поседувањето фалсификувани пасоши со кои престојувале во Грција. Ова е второ одложување на судењето бидејќи не е обезбеден ...

Read More »

И Мијалков остана без пасош

Нема притвор за Сашо Мијалков и Горан Грујовски обвинети во предметите „Таргет“ и „Тврдина“на Специјалното јавно обвинителство, соопшти денеска Основниот суд 1 Скопје. „Постапувајќи по предлог на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење ...

Read More »