Home / Tag Archives: Гордана

Tag Archives: Гордана

Политички статисти

                                               Изминатиот викенд Битола беше домакин на двете најголеми политички партии, кои  ги одржаа (пред)изборните митнизи за претстојните претседателски избори, кои ќе се одржат на 21 април и доколку има потреба од втор круг на гласање, на 5 ...

Read More »

“Тенк “ повторно влегува в судница

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Пред Судот денеска исказ треба да дадат нови сведоци, меѓу кои и шефот на ...

Read More »

Одбиени сите барања за притвор

Кривичниот суд до вчера одби 13 барања за притвор од вкупно 18 што ги поднесе Специјалното јавно обвинителство. За останатите пет барања за определување мерка притвор, во случајот „Титаник“, меѓу кои и за врвот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, Мартин Протоѓер, ...

Read More »

Одлуката за притвор на Груевски утре

Одлуките за барањето на СЈО за определување мерки притвор за случајот Титаник во кој се опфатени Никола Груевски, Гордана Јанкулоска и Миле Јанакиески ќе биде објавена во текот на утрешниот ден, односно откако Судот ќе им да достави на странките ...

Read More »