Don't Miss
Home / Tag Archives: граѓанско

Tag Archives: граѓанско

Кривична за 26 лица за оштетување на зградата на Општина Битола

Kривична пријава поднесе битолската полиција против 26 лица од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела „оштетување туѓи предмети“, соопшти денеска МВР. Пријавените во периодот од 17.04.2016 год. до 27.04.2016 година во четири наврати сториле кривично ...

Read More »

ГДОМ: Избори на петти јуни за да се стави крај на политичката криза

Во текот на изминатата недела во Битола, мирни масовни собири организираше Граѓанското движење за одбрана на Македонија, ГДОМ, од каде во повеќе наврати се упати пораката дека единствено со одржувањето на распишаните предвремени парламентарни избори на петти јуни, ќе се ...

Read More »

ГДОМ од Битола: Единството ќе не одбрани од сите непријатели

Граѓанското здружение за одбрана на Македонија на синоќешната трибина во Битола порача дека одбраната на парламентарната демократија во државата е услов за европска интеграција на Македонија, пренесува МИА. Караванот на здружението патува од град во град и има единствена цел ...

Read More »