Home / Tag Archives: хорор

Tag Archives: хорор

Битолчанец тепан и малтретиран како во хорор филмовите

                                   Вистински хорор доживеал битолчанец во населбата Аеродром во Скопје. Тој бил тепан, малтретиран, уценуван со цел од него да извлечат пари.             Ова го соопшти Основното јавно обвинителство Битола, кое поведе постапка против три лица, осомничени дека како ...

Read More »

Козаров: Кога Талески го смислил сценариото “Битола филмски град“

Битолскиот градоначалник Владимир Талески имал мултимедијална продукција уште пред да стане градоначалник во периодот од 2004 до 2009 година, рече денеска советникот од СДСМ – Битола, Горан Козаров, презентирајќи документ. . – Дали тогаш го смислил сценариото за денешниот филм ...

Read More »