Home / Tag Archives: хотели

Tag Archives: хотели

Илјадници евра државни пари Канчевска трошела за лични задоволства

Четири илјади и триста евра од личната картичка на екс-министерката за култура Елизабета Канчевска Милевска се одлеале на сметката на прочуениот ланец хотели „Хилтон“ за само еден ден. Но, не од нејзината приватна сметка, туку од сметката на буџетот која ...

Read More »

Измамникот од САД се луксузира во Прилеп!?

Измамникот од САД, по потекло од Мешеиште, Р.Б.(40) заедно со својата невенчана сопруга, или пријателка В.У(41) од Охрид, кои неодамна успеаја да измамат неколку битолски хотелиери и сопственикот на болницата “ Плодност “ се луксузира во Прилеп. Оваа информација вечерва ...

Read More »