Home / Tag Archives: ибори

Tag Archives: ибори

Почна трката за пратеници

                                     Како што стојат работите, речиси е сигурно дека на 12 април, како што беше договорено кај претседателот на државата, Стево Пендаровски, ќе се одржат предвремените парламентарни избори.           Веднаш по дочекот на Новата 2020 година, во пресрет на ...

Read More »

Груевски: Ниту сум го видел, ниту сум се чул со Заев по изборите

Никола Груевски по  изјавата на Заев дадена во Битола,  дека и за време на кампањата и по изборите постојано биле во комуникација, реши да го демантира со објава на неговиот Фејсбук профил. -Со Заев по изборите се немаме ниту видено ...

Read More »

Васко Ковачевски: Крај за репресивната казнена политика

Во 10 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ бевме сведоци каде инспекциските служби беа инструмент за репресија, уцени, заплашување и политички притисоци. Тоа на својот грб го почуствуваа многу стопанственици и дуќанџии со плаќање на честопати и енормно високи парични казни, поради ...

Read More »