Don't Miss
Home / Tag Archives: јавен обвинител

Tag Archives: јавен обвинител

Заев бара оставка од Зврлевски

Премиерот Зоран Заев побара јавниот обвинител, Марко Зврлевски под итно да поднеси оставка и да не чека да биде разрешен од Собранието. -„Редот е владата да поднесе предлог во Собранието за разрешување и предлог за именување на јавен обвинител  и ...

Read More »