Home / Tag Archives: Калиопи

Tag Archives: Калиопи

Интервју: Кристијан Тимоние: Демократијата најдобар “ рецепт “ за излез од кризата

За мене доаѓањето во Битола подразбира дишење, но исто така и сонување, затоа што имате извонредно минато, извонредно културно наследство и би сакал тоа културно наследство уште повеќе да биде истакнато. Во рамките на таа децентрализирана соработка која ние ја ...

Read More »

Калиопи не успеа да се пласира во финалето на Евровизија

Македонската претставничка на натпреварот на песна на Евровизија, Калиопи, во четврток вечер не успеа да се пласира во финалето на ова музичко натпреварување. Калиопи настапи осма по ред, со песната „Дона“, чии автори беа таа и нејзиниот поранешен сопруг Ромео ...

Read More »

Калиопи го “обои“ Културното лето во Општина Карпош

Со прекрасните звуци на „Црно и бело”, „Локомотива”, легендарната „Бато” и „ Обои ме…со сеќавања”, мегапопуларната македонска и балканска ѕвезда Калиопи викендов  го „обои” Карпош на самиот старт на годинашното, осмо по ред Културно лето “Карпош 2015“. Со триилјадна публика, ...

Read More »

Се е подготвено за новогодишниот концерт на поп дивата Калиопи

Празничната еуфорија во градот започна од претпладневните часови. Вистинска новогодишна празнична атмосфера  имаше по битолските кафулиња на Широк Сокак каде музичкиот репертоар беше малку поинаков. Од секаде ечеа популарни турбо фолк песни, а битолчани беа одлично расположени. Голема раздвиженост имаше ...

Read More »

Најлудата ноќ битолчани ќе ја прослават со спектакуларен концерт на Калиопи

Битолчани Новата Година ќе ја прослават со поп дивата Калиопи. Најлудата ноќ, битолчани ќе ја дочекаат со најголемата музичка ѕвезда, поп дивата Калиопи која  ќе ги забавува на плоштадот Магнолија. Ова денеска на заедничка прес-конференција го соопштија, градоначалникот Владимир Талески ...

Read More »