Don't Miss
Home / Tag Archives: Касим Каменица

Tag Archives: Касим Каменица

Пелистер пред елиминација од Челинџ купот

Пелистер ќе има многу тешка задача да ја прескокне првата пречка во Челинџ купот откако во првиот натпревар од третото коло загуби од Вогошча со 21:23, полувреме 10:10. Ракометарите на Пелистер се наоѓаат пред елиминација од Челинџ купот. Околу 3.000 ...

Read More »

Градското дерби за Пелистер: Пелистер – Еурофарм Работник 24:21 (12:12)

Пред рекорден број битолчани, љубители на ракометот се одигра првото градско дерби во машката супер ракометна лига во кој домаќин беше екипата на Пелистер, а гостин Еурофарм Работник. Ракометарите на двете екипи се однесуваа професионално и коректно и покрај спортскиот ...

Read More »

По три децении повторно во Битола: Касим Каменица тренер на Пелистер

Тоа што веќе околу еден месец го најавивме, во саботата,  веќе е официјализирано на прес- конференцијата која ја одржа раководството на Ракометниот клуб Пелистер, којашто беше одржана во просториите на клубот. Тренерот Касим Каменица по пауза од триесет години повторно ...

Read More »