Home / Tag Archives: Катица Јанева

Tag Archives: Катица Јанева

Нека виси Катица

Токму кога специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ги поднесе првите две обвиненија до Основниот суд  Скопје 1 и кога целокупната македонска јавност очекуваше  да ја види обвинителката Јанева како во судот ги брани обвиненијата против осомничените во двата судски предмети, ...

Read More »

СЈО ќе ги поднесе првите две обвиненија

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска ќе ги поднесе првите две обвиненија до Кривичниот суд, соопшти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на денешната прес-конференција. Првото обвинение се однесува на незаконско уништување на документација од системите на прислушување, за кое се товарат ...

Read More »

Судот не му одреди притвор на Талески

Кривичниот суд Скопје 1 откако го испита градоначалникот на Битола, Владимир Талески одлучи да не му одреди притвор и го пушти Талески да се брани од слобода. Градоначалникот на Битола, Владимир Талески по распитот кој траел околу  2 часа, од ...

Read More »