Home / Tag Archives: Крсто

Tag Archives: Крсто

Пратениците ќе куртулат од обвинение со амнестијата

Обвинителката Вилма Рускоска  изјави дека веќе се поставени основите за тоа кој од обвинетите за настаните во Собранието од 27 април ги исполнува условите за амнестија. Рускоска е сигурна дека законот ќе ги спаси од затвор пратениците Љубен Арнаудов, Крсто ...

Read More »

Следува обраќање на Иванов

Претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов во 19:15 часот ќе има вонредно обраќање по денешното приведување на 36 лица осомничени за настаните на 27 април во Собранието. На протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд пратеникот Крсто Јовановски побара од Иванов „да ...

Read More »

Лисици и за пратеникот Крсто Муковски

Пратеникот Крсто Муковски предмалку, со полициска придружба и лисици на рацете, беше донесен во Кривичниот суд, каде што ќе биде изведен пред судија на претходна постапка. Тој заедно со уште 35 приведени се сомничат за насилството што се случи на ...

Read More »