Home / Tag Archives: масовна

Tag Archives: масовна

Масовна тепачка во ноќниот клуб „Расчекор”

Доцна синоќа, во ноќниот клуб “Расчекор” се случи масовна тепачка во која настрадаа неколкумина битолчани. Според информации на порталот на “Битолски весник” во тепачката учествувале две групи коишто по вербалната расправија почнале да се пресметуваат меѓусебе. Притоа не се избиралe ...

Read More »

Спортистите даруваа крв

Спортисти, тренери, спортски работници, вработени во општинската администрација и редовни крводарители  даруваа крв на крводарителска акција организирана од општина Битола која фокусот го стави на спортистите во Битола. Во  крводарителската акција се приклучија и тенисерите и одбојкарите од нашиот град. ...

Read More »