Home / Tag Archives: музичар

Tag Archives: музичар

Јаков Дренковски ги запали Карпошани

На вчерашната вечер на „Карпошовото културно лето“, свој музички концерт одржа долгогодишниот музичар и кантавтор Јаков Дренковски. Пред присутната публика на платото во Т Ц „ Лептокарија“ , со придружниот бенд,  музичкиот ас ги претстави своите хитови од подалечното минато. ...

Read More »

Почина Џорџ Мајкл, поранешниот вокал на „Вем“

Поранешниот вокал на групата „Вем“, Џорџ Мајкл вечерва почина во 53. година од животот. Веста за смртта на легендарниот музичар ја објави неговиот публицист, а според изворите од полицијата, неговата смрт не се должи на сомнителни околности. Во писмено соопштение, ...

Read More »

Битолчани со нетрпение го очекуваат концертот на извонредниот Дуке Бојаџиев

Топ тема деновиве во Битола е концертот на извонредниот Дуке Бојаџиев. Влезниците за неговиот концерт во големата сала на Центарот за култура се распродадени во рекордно време, дознава Битолски весник. Битолчани со нетрпение го очекуваат утрешниот концерт на познатиот македонски ...

Read More »