Home / Tag Archives: начин

Tag Archives: начин

Оскаровска ноќ во “Вавилон”

                          Битолски весник, во рамките на традиционалната, јубилејна, 20 по ред  Манифестација “ Избираме најуспешни битолчани  2018 “ на спектакуларен начин, во прекрасен амбиент, во ресторанот “ Вавилон “ ги прогласи најуспешните битолчани  за 2018 година, според читателите на  ...

Read More »

И Борис Дамовски и Владо Јовановски одат во Шутка

Од Кривичниот суд стигна потврда дека Борис Дамовски и Владо Јовановски од куќен заминуваат во затворски притвор. -Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалба на ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, донесе решение со кое ги ...

Read More »

Кристијан Тимоние: Ќе треба уште време да се заборават сликите од 27 април

Пред  нешто повеќе од четири месеци, за време  на неговата посета во Битола имавме ексклузивно интервју за Битолски весник со амбасадорот на Република Франција во Република  Македонија, неговата екселенција, Кистијан Тимоние. Тогаш Република Македонија се наоѓаше во длабока политичка криза, ...

Read More »