Home / Tag Archives: непознат

Tag Archives: непознат

Украдени 350.000 денари од куќа во Битола

Во неделата, на 26 јуни од ука во биота украдеи се над 350.000 денари. Во информацјата на СВР Битола за овој грабеж се вели: Во периодот од 18.06. до 25.06.2017 година во Битола, на ул.„Милан С.Петрески”, во куќа сопственост на ...

Read More »

Запален уште еден автомобил во Битола

Завчера околу 02.30 часот во Битола на ул.„Борка Талевски Модерното“,  непознат сторител фрлил стаклено шише со запалива течност при што настанал пожар на автомобил „мерцедес Ц220“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Б.Ш. (38) од Битола. Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а ...

Read More »

Сеуште непознат идентитетот на жената која изврши самоубиство

Идентитетот на жената која денеска рано претпладне, околу 10 часот изврши самоубиство, скокајќи од зградата кај поранешен ЈАТ сеуште не е утврден. Според информации од СВР- Битола нејзиниот идентитет засега останува непознат и дека истражните органи и јавното обвинителство ги ...

Read More »