Home / Tag Archives: носител на листа

Tag Archives: носител на листа

Милошоски: Битола ќе добие спортски центар, две спортски сали, базен…

Доколку ВМРО-ДПМНЕ на престојните предвремени парламентарни избори ја освои власта, Битола ќе добие неколку капитални купни проекти. Ова го истакна носителот на листата во петтата избирна единица на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија” Антонио Милошоски. Тој на промоцијата на ...

Read More »