Home / Tag Archives: нож

Tag Archives: нож

Со нож и се заканил и и одзел 50 евра

Дваесет и едногодишно момче од Битола доби кривична пријава бидејќи во септември годинава од повозрасна жена украл 2.560 денари и 50 евра. Тој на улицата „Штипска“ во Битола, откако влегол во куќата на С.Т.(66), со закана со нож извршил разбојништво, ...

Read More »