Don't Miss
Home / Uncategorized / Со нож и се заканил и и одзел 50 евра

Со нож и се заканил и и одзел 50 евра

Дваесет и едногодишно момче од Битола доби кривична пријава бидејќи во септември годинава од повозрасна жена украл 2.560 денари и 50 евра.

Тој на улицата „Штипска“ во Битола, откако влегол во куќата на С.Т.(66), со закана со нож извршил разбојништво, при што и ги одзел парите.

 

Б.В.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*