Home / Tag Archives: нутавна

Tag Archives: нутавна

Тврдокорните повторно на протести

Граѓанското здружение „Тврдокорни“ попладнево во центарот на Скопје со пеење на патриотски песни и повици за чиста Македонија одржа мирен протестен марш за аболиција на, како што наведуваат, уставобранителите. „Тврдокорни“ од Владата бараат разјаснување и за законот за јазиците, за ...

Read More »