Home / Tag Archives: опел

Tag Archives: опел

Синоќа запалени уште две возила во Битола

Рано изутрината околу три часот по полноќ во Битола се опожарени уште две патнички возила. Опожарени се патничко возило од марката „Опел корса„ сопственост на Х.Т. и патничко возило марка „Мазда“. Според некои очевидци утрината околу три часот се слушнала ...

Read More »

“Опел“ удри пешак на пешачки премин

Опел астра со битолски регистарски таблици удри пешак на пешачки премин кај “Шехерзада“ во Битола. Според очевидци станува збор за средовечна жена која веднаш беше префрлена во Клиничката болница. Полицијата во меѓувреме го стопира сообраќајот и врши увид за несреќата. ...

Read More »