Home / Tag Archives: опожарено

Tag Archives: опожарено

Запалено возило на патот Битола-Прилеп

Денеска,  рано утрината на патот Битола- Прилеп, кај селото Српци било запалено возило со битолски регистерски таблици, марка “ Рено кампус”. Според очевидци на настанот опожареното возило го забележал некој од патниците кои патувале за Скопје и веднаш ја известиле ...

Read More »