Home / Tag Archives: остра

Tag Archives: остра

И ЗНМ со осуда за изјавата на Заев

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува денешната изјава на Премиерот Зоран Заев, во која тој кажа дека нема да дозволи некој суетен новинар да ја симне оваа влада од власт. Ваквиот агресивен говор кон новинарите од страна на Претседателот на Владата може ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерно душегрижништво на СДСМ

По повод прес-конференцијата на советникот на СДСМ,  Горан Козаров, со реакција се јавија од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Во реакцијата, меѓудругото, се вели: -Сведоци сме на континуирани режирани пресови од страна на опозицијата, која се инспирира и во секој проект ...

Read More »