Don't Miss
Home / Tag Archives: Париз

Tag Archives: Париз

Алхемичари

                                                Не знам  како но  деновиве, кога сакав да се одморам малку од напорните активности пред одржувањето на Манифестацијата “ Избираме најуспешни битолчани “ в раце ми падна една книга за алхемичарите.           Само што почнав да ја читам ...

Read More »

Повеќе од милион луѓе се на маршот на солидарноста во Париз

Повеќе од милион луѓе поддржани од над 40 светски лидери ќе излезат денес на улиците на Франција на „Марш на солидарноста“ за да го искажат својот револт против терористичките напади што деновиве ја потресија земјата, а во кој беа убиени ...

Read More »

Опколени осомничените за нападот врз Шарли Ебдо

Француската полиција ја опколи областа кај Демартин е Гол каде во простории на една градежна компанија се наоѓале осомниченте за терористичкиот напад во Париз. Француската полиција ја опседна областа североисточно од Париз, каде што се верува дека се наоѓаат осомничените ...

Read More »