Home / Tag Archives: Пажик

Tag Archives: Пажик

Анета Стефановска со солзи на очите- Не сум виновна

Адвокатот Миле Петровски, бранител на обвинетиот Сашо Мијалков, во денешниот завршен збор на судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2“, побара носење ослободителна пресуда за неговиот клиент бидејќи, како што рече, не постои ниту еден ...

Read More »

Талески на суд за Офицерскиот дом

Екс градоначалникот на Битола, Владимир Талески, против кого се водат неколку судски процеси, денеска во Основниот суд во Битола одговараше за обвинението кое му се товари дека кога ја извршувал фунцијата градоначалник не го заштитил Офицерскиот дом. На денешното рочиште ...

Read More »

По Транспортер Талески бара снимање и за Офицерскиот дом

Судењето на  Владимир Талески за негрижа за Офицерскиот дом  повторно се одложи. До новото одлагање дојде  поради немање услови за тонско снимање на главната расправа во судницата. Адвокатот на Талески, Драган Пажиќ, повикувајќи се на одредбите од Законот за кривична ...

Read More »