Home / Tag Archives: пехар

Tag Archives: пехар

Основките на “Димо Хаџи Димов“ шампионки во одбојка

Во фискултурната сала на ООУ „ Христијан Тодоровски- Карпош“, денеска,  одбојкарките од ООУ „ Димо Хаџи Димов“ и  ООУ “ Петар Поп Арсов“, го одиграа финалниот натпревар од  одбојкарскиот куп по повод Денот на Општина Карпош 3-ти Ноември. Во еден ...

Read More »

Отворен меѓународниот турнир за фудбал во Новаци

По повод одбележувањето на 8 септември, Денот на независноста  во Новаци денеска и официјално беше отворен  6-тиот, тадиционален  меѓународен турнир во фудбал за деца до 13 години “ Новаци 2017” На овој традиционален фудбалски турнир учествуваат млади фудбаери родени  (ген.2002,2004,2006,2007 ...

Read More »

Жолтио сепак, заминува по пехарот

Борче Костов – Жолтио конечно утре рано наутро заминува со експедицијата на мото- федерацијата на Македонија на чело со претседателот Ленин Јовановски, во Белград, Србија каде ќе се одржи прогласувањето на годинашните победници од Југосточниот европски шампионат во мото-крос. Пред ...

Read More »

Кико и Жолтио во Белград по пехарите

Двајцата битолски мото кросисти Христијан Илиевски – Кико и Борче Костов – Жолтио, кои беа и македонска мото-крос репрезентација, деновиве треба да заминат за Белград, Србија каде треба да ги добијат пехарите за освоените пласмани во мото – крос во ...

Read More »