Home / Tag Archives: притисоци

Tag Archives: притисоци

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ е полициска хунта

Владата на СДСM и Зоран Заев спроведе криминални избори и со тоа остави црна трага и голема дамка во историјата на Македонија, соопштија денеска од ВМРО-ДПМНЕ. „Локалните избори на 15-ти октомври ни најмалку не наликуваа на фер, слободни и демократски ...

Read More »

Талевски почна војна и со Б -97 Радио

Градоначалникот на Битола, Владимир Талески, кој во изминатите 8 месеци се пресметува со Битолски весник, не се задоволи само со тоа да го зганси Битолски весник, туку почна војна и со Радио Б -97. Денеска Талевски преку својот адвокат, кој ...

Read More »

Осуда на инцидентот со Нова ТВ

Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) го осудува денешниот инцидент по информациите дека екипа на НОВА ТВ била нападната и попречена да го следи собирањето потписи против наводната изградба на мигрантски кампови во населбата Аеродром од страна на ...

Read More »

Кирацовски: Вработените во училиштата под страшен притисок

-Според информациите кои секојдневно доаѓаат до мене, а се однесуваат на злоупотреба на службената положба и ставање на истата во функција на владејачката партија, вработените во училиштата во Битола се под страшен притисок. Пријавите кои доаѓаат се и од вработените ...

Read More »