Home / Tag Archives: протерување

Tag Archives: протерување

Путин: Нема да има протерување американски дипломати од Русија

Рускиот претседател Владимир Путин одлучи да не дозволи протерување американски дипломати. Наместо таков чекор, тој ги повика нив и нивните семејства на новогодишна забава во Кремљ, јави ДПА. Интересно е дека оваа одлука на претседателот Путин е спротивна од изјавите ...

Read More »