Home / Tag Archives: реакции

Tag Archives: реакции

Заев: Командатот Шакири остапи од советничкото место

Премиерот Зоран Заев најави дека по острите реакции од јавноста Џезаир Шакири ќе се повлече од советничкото место кое му беше доделено. Како што изјави Заев, Шакири сам изразил желба да се повлече од премиерскиот кабинет. -Шакири ми кажа дека ...

Read More »

Битолчани предупредуваат: Каменоломот ќе ни се удри од глава

Кога пред неколку години локалитетот над Битола, познат како “Билбил Камен“  го погодија големите шумски пожари, кои буквално го пеплосаа ридот над градот, сите битолчани без разлика на возраста и партиската определеност беа едногласни во оцената дека со опожарувањето на ...

Read More »

Вартоломејски ноќи во Битола

Битолчани се во шок. За само два дена дури шест патнички возила се опожарени во Битола. По завчерашното опожарување на двете патнички возила, на активисти на СДСМ, и денеска рано изутрина на паркинг- просторот наспроти Техничкото училиште “Ѓорги Наумов“  беа ...

Read More »

И Тоше Проески дел од “бомбите“ на Заев

Вечерва СДСМ објави дел од според нив телефонски разговор меѓу министрите Миле Јанакиески и Елизабета Канческа- Милевска, од кој се слуша  дека ВМРО-ДПМНЕ е незадоволно од тоа што семејството на Тоше Проески за време на изборите не ја поддржувало владејачката ...

Read More »

СДСМ ја критикува акцијата на УЈП

-Да сакаа да работат инспекциските служби првенствено како превентивни органи, коишто прво ќе изрекуваат опомена, а потоа казна, како што предлага СДСМ, немаше да се случи “касап“  акцијата на УЈП во југозападниот регион на земјава, спроведена деновиве- реагираше денеска  на ...

Read More »