Don't Miss
Home / Tag Archives: селектор

Tag Archives: селектор

Червар повика 30 ракометари за подготовките во Битола

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Лино Червар, го објави списокот на ракометари повикани за собирот што ќе се одржи в понеделник (19 септември) во спортската сала „Младост“ во Битола. На првичниот список на Червар за претстојните натпревари од квалификациите ...

Read More »

Касим Каменица нов тренер на РК Пелистер!?

Иако оваа вест сеуште нема официјална потврда, сепак според добро информирани извори на порталот на Битолски весник речиси е сигурно дека за новото првенство нов шеф на стручниот штаб на ракометниот клуб Пелистер ќе биде поранешниот тренер на битолскиот прволигаш   ...

Read More »