Don't Miss
Home / Tag Archives: Шилегов

Tag Archives: Шилегов

Пуштена мобилната болница

Соработката на Министерството за одбрана и Армијата со Министерството за здравство и Град Скопје денес резултираше со целосно поставување на армиската мобилна болница „Role 2“ која Армијата ја подигна за проширување на капацитетите на Инфективната клиника која го згрижува заболените ...

Read More »

Оштетени возилата на Петре Шилегов и неговата сопруга

Возилото на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, но и возилото на неговата сопруга биле оштетени вчера од непознат сторител. Случајот во полиција го пријавила сопругата на Шилегов. Според официјалните информации на МВР, пак, вчера во период од 17.00 до ...

Read More »

Шилегов:ВМРО со штитењето на Зврлевски нема да го спаси Груевски

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се инструментализирани и преку обид да направат тотална блокада на Собранието делуваат всушност единствено во заштита на криминалот на нивното партиско раководство. ВМРО-ДПМНЕ треба да престане да го штити Марко Зврлевски и криминалот во оваа земја, порача ...

Read More »

Петар Шилегов:Судот му кумуваше на бегството на Грујовски и Бошковски

Неажурноста, скандалозното и противправно одложување на притворите до правосилноста на решенијата за притвор и останатите преседани во работата на судовите особено по предметите на Специјалното јавно обвинителство им овозможија на лицата Горан Грујовски и Никола Бошковски обвинети за тешки кривични ...

Read More »