Home / Tag Archives: силно

Tag Archives: силно

Невреме во Битолско

Изразена нестабилност проследена со грмежи и врнежи од дожд во моментов има југозападно од Битола. Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека по правецот на движење невремето се очекува да го зафати јужниот дел на Пелагонија. Нестабилност се бележи и во ...

Read More »