Don't Miss
Home / Tag Archives: Св. Нектариј Битолски

Tag Archives: Св. Нектариј Битолски

Битола го одбележа заштитникот на градот “Св. Нектариј Битолски“ (фотогалерија)

По повод одбележувањето на заштитникот на градот Битола – Св. Нектариј Битолски, утринава во храмот „Св. Великомаченик Димитриј“ се одржа литургија, на која чиноначалствуваше неговото високо преосвештенство, Владиката Петар, во присуство на голем број верници, меѓу кои и градоначалничката Наташа ...

Read More »