Home / Tag Archives: сведок

Tag Archives: сведок

“Транспортер “ одложен за 17 јануари

Вчера во Кривичниот суд во Скопје заврши сослушувањето на последниот сведок на СЈО, од МИГ Травел. По неговото испитување судскиот случај за “ Транспортер “ е одложен за 17 јанураи идната година, кога ке се пристапи кон слушање на лентите ...

Read More »

Продолжува судењето за Транспортер

По подолга пауза заради зафатеноста на судијката Добрила Кацарска утре во Крвичниот суд во Скопје продолжува судењето на обвинетите во случајот Транспортер. Според информации на Битолски весник за утре останува да се сослуша само уште еден сведок на СЈО, а ...

Read More »

Адвокатот на Груевски цел на истрага на СЈО

Досегашниот претседател на адвокатската комора Никола Додевски поради притисоци и закани морал да се повлече од бранење на челниците на ВМРО ДПМНЕ во постапките што ги покрена СЈО, тврдат  обвинети, на кои Додевски им беше адвокат. Според нив, Додевски добил ...

Read More »

Битолчанец му се заканувал на сведок

СВР Битола поднесе кривична пријава против Е.Д.(20) од Битола, за сторено кривично дело „незаконито влијание на сведоци”. На 13.10.2014 година, пријавениот се јавил на мобилен телефон на лице од с.Могила, битолско, кој е оштетен и сведок во постапка која се ...

Read More »

Следува соочување Груевски – Заев

По сведочењето на Јовица Стефановиќ, познат во јавноста како газда Нини, на ред е соочувањето на тужителот и тужениот, Никола Груевски- Зоран Заев, кое е најавено за утре во Основниот суд Скопје 2. Инаку газда Нини негираше дека купувањето на ...

Read More »