Home / Tag Archives: Темла

Tag Archives: Темла

Идентификовани “револуционерите “ во фантомки

Најголемиот дел од насилниците кои го предводеа нападот во Собранието на 27 април, се идентификувани, објави телевизија Телма. Нивниот идентитет го откриле осумината полициски инспектори и дел од тимот на обвинителството за организиран криминал. Телма јавува и дека Митко Чавков, ...

Read More »