Home / Tag Archives: тепачка

Tag Archives: тепачка

Македонците ја окупираа Грција

Продолжениот празничен викенд беше причина неколку илјади Македонци како и голем број туристи од Србија да замнат за Грција На граничниот премин  “ Богородица “ кај Гевгелија се создадоа огромни колони на возила кои со часови чекаа да влезат во ...

Read More »

Масовна тепачка во ноќниот клуб „Расчекор”

Доцна синоќа, во ноќниот клуб “Расчекор” се случи масовна тепачка во која настрадаа неколкумина битолчани. Според информации на порталот на “Битолски весник” во тепачката учествувале две групи коишто по вербалната расправија почнале да се пресметуваат меѓусебе. Притоа не се избиралe ...

Read More »

Пијани битолчани дивееа во ноќниот клуб “Расчекор“ и се пресметаа со полицијата

Ноќниот клуб “Расчекор“ кој во Битола важи за еден од најрепрезентaтивните но и како клуб каде често се случувааt  инциденти, синоќа беше место каде што, пијани битолчани повторно дивееа. Според информации на СВР- Битола, ноќта во саботата спроти неделата околу ...

Read More »