Don't Miss
Home / Tag Archives: тој

Tag Archives: тој

Мицкоски побара Влада за спас на Македонија

Зборувајќи на митингот во Битола лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски најавувајќи сигурна победа на претседателските избори му предложи на лидерот на СДСМ Зоран Заев веднаш по претседателските избори да формираат заедничка влада за спас на Република Македонија која на ...

Read More »

Влатко Ѓорчев ја истакна кандидатурата за претседател на државата

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што истакна тој, се чувствува подготвен да ја преземе одговорноста да застане на чело на оваа држава. „Имам моменти во животот ...

Read More »

Мкцкоски со пратениците на ВМРО ДПМНЕ им се придружи на протестантите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одржа денеска прес конференција пред Собранието каде ги изложи партиските ставови во врска со уставните измени и порача дека ќе го искористи своето демократско право да протестира пред Собранието за тоа што се случува во ...

Read More »

Кирацовски: Следната година ќе биде година на економијата

Зад нас е година на економско придвижување, повеќе пари кај граѓаните, интеграциски напредок, јасен правец на движење и развој на општеството. По 11 години изолација, неизвесност, осиромашуавње и уназадување, Македонија денес знае каде оди, чекори кон членство во ЕУ и ...

Read More »

Заев: Во јуни почеток на преговори за ЕУ

Премиерот, Зоран Заев, очекува до јуни 2018 година Македонија да добие датум за почеток на пристапните преговори со Европската унија. На денешниот економски форум „Дијалог за иднината 2017“ кој што се одржува во Виена, Заев порача дека Македонија треба да ...

Read More »