Home / Tag Archives: тврдина

Tag Archives: тврдина

СЈО во цајтнот

В недела на 4 јуни истекува привиот рок во кој Специјалното јавно обвинителство може да поднесе обвиненија. Станува збор за рокот од 18 месеци кој истекува на 4 јуни, а кој е поврзан со предметите кои СЈО ги доби од ...

Read More »

Денеска рочиште на СЈО за уништување документација во УБК

Денеска во 11.30 часот во Кривичниот суд во Скопје треба да почне судскиот процес за уништувањето документација поврзана со опремата од незаконското прислушување, за што Специјалното јавно обвинителство на 15 септември, годинава поднесе обвинение против седум лица. Првообвинетиот, поранешниот началник ...

Read More »