Home / Tag Archives: уапсен

Tag Archives: уапсен

Уапсен “Малчанскиот бербер“ во Србија

Нинослав Јовановиќ, познат како „малчанскиот бербер“, денес е уапсен во полициска акција на подрачјето на Малча. Педофилот околу пладне бил виден во една куќа. Според досега достапните информации, се претпоставува дека тој преспал во таа куќа, а излегол надвор во ...

Read More »

Лисици и за пратеникот Крсто Муковски

Пратеникот Крсто Муковски предмалку, со полициска придружба и лисици на рацете, беше донесен во Кривичниот суд, каде што ќе биде изведен пред судија на претходна постапка. Тој заедно со уште 35 приведени се сомничат за насилството што се случи на ...

Read More »

Уште еден уапсен за тепањето на Села

Вечерва уште еден уапсен за собраниските настани од 27 април. Станува збор едно од лицата за кое утринава МВР побара информации од јавноста – да се помогне во нивното пронаоѓање. Најверојатно се работи за дело кое не е поврзано директно ...

Read More »

Уапсен трикратниот убиец од Кавадарци

Тони Станоев, осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, претпладнево е фатен на гробиштата во градот, дознава МКД од сведоци на настанот. Се претпоставува дека Тони утрово ја чекал сопругата Даниела на закажаниот погреб на неговите жртви за да ја реализира ...

Read More »

Уапсен дилер на дрога

СВР Битола поднесе кривична пријава против битолчанецот Г.З.(38) продавал наркотици. Во јуни годинава во Битола од страна на полицијата е извршен претрес во домот на пријавениот, при што се пронајдени две пакувања со тежина од 10,17 грама мешавина од „креатин” ...

Read More »

Фатен наркодилер во Битола

Во опсежна акција на Секторот за справување со шверц на наркотични средства при СВР Битола, која вчера утрината и доцна попладнето ја изведе битолската полиција на улицата “ Јане Сандански”, кај Битолски весник уапсен е наркодилер и откриена е дрога, ...

Read More »