Don't Miss
Home / Tag Archives: услови

Tag Archives: услови

Усвоен Правилникот за субвенционирање на инвертер климите

Советниците  на  Советот на Битола денеска го усвоија  Правилникот за субвенционирање на домаќинствата во Општина Битола за набавка  на  инвертер климите. -Денеска го усвоивме Правилникот со кои  ги утврдивме условите како ќе се врши замена на досегашните печки на дрва ...

Read More »

Пратениците ќе куртулат од обвинение со амнестијата

Обвинителката Вилма Рускоска  изјави дека веќе се поставени основите за тоа кој од обвинетите за настаните во Собранието од 27 април ги исполнува условите за амнестија. Рускоска е сигурна дека законот ќе ги спаси од затвор пратениците Љубен Арнаудов, Крсто ...

Read More »

Магла на дел од патиштата

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива тековно по влажни коловози. Појава на магла со видливост од 50 метри до 200 метри има на Стража, Маврово, Крушево, Делчево и Велес-Скопје, информира Диспечерскиот центар на ЈП „Македонија пат“. Во клисурите и ...

Read More »

Хан: Важно е дека условите на избори се исполнети

Комесарот за преговори за проширување на Европската Унија Јоханес Хан, пред утрешната посета на Република Македонија, денеска испрати порака дека е важно што условите за одржување на веродостојни избори во земјата се исполнети. Предвидено е Хан утре да се сретне ...

Read More »

Битолчани на полагање за возачки испит во Поешево?!

Наскоро ќе се навршат повеќе од две и пол години откако Битола, градот што според некои статистики има најмногу автомобили во државата, е без полигон за обука и полагање возачки испити. Толку време помина откако Секторот за управно-надзорни работи на ...

Read More »