Home / Tag Archives: Вегар

Tag Archives: Вегар

Еурофарм Пелистер елиминиран

Екипата на Еурофарм Пелистер својата дебитантската сезона во СЕХА-лигата ја заврши во осминафиналната фаза, откако е елиминиран од Нексе, 24:22 (13:10). „Фармацевтите“ славеа во реванш мечот во Битола, но недоволно за да ја неутрализираа негативата од три гола на хрватскиот ...

Read More »