Home / Tag Archives: верна

Tag Archives: верна

Дадо Топиќ го откажа учеството на “Бит Фест“

Легендарната музичка ѕвезда Дадо Топиќ нема да има настап во Битола на овогодинешното издание на манифестацијата ,,Бит Фест’’ како што беше првично најавено, на четврти јули. Тој го откажал својот настап со Битолскиот камерен оркестар, и покрај тоа што концертот ...

Read More »