Don't Miss
Home / Tag Archives: вернци

Tag Archives: вернци

Честитка од Самсоненко за Рамазан Бајрам

По повод големиот празник на граѓаните од муслиманска вероисповед со честитка се јави почесниот конзул на Русија во Битола, неговата екселенција, Сергеј Самсоненко. –На верниците од исламска вероисповед им посакувам овој празник да го прослават во радост и среќа, со ...

Read More »