Home / Tag Archives: возачот

Tag Archives: возачот

Уапсен возачот на Струшкиот автобус кој се преврте кај Лесковац

Драматична и страшна. Вака патниците на автобусот на компанијата „Еуробас“ од Струга ја опишуваат сообраќајната несеќа која се случи во 01.40 часот ноќта помеѓу сабота и недела на влезот во Лесковац. Тројца македонски државјани починаа, а останатите 32 се полесно ...

Read More »

Кривична за возачот на Панделевски

Возачот на притворениот сопственик на компанијата „Пелистерка“ Цветан Панделески, кој заедно со Орце Камчев и Сашо Мијалков се главните осомничени во истрагата на СЈО „Империја“, заработи кривична пријава за „изнуда“. Кривичната е поднесена од Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица ...

Read More »

Уапсен возачот на Цветан Панделевски

Возачот на притворениот сопственик на компанијата „Пелистерка“ Цветан Панделески, кој заедно со Орце Камчев и Сашо Мијалков се главните осомничени во истрагата на СЈО „Империја“, ѝ барал 150.000 евра на сопругата на Панделески за да ѝ даде документи со кои ...

Read More »

Министерот Диме Спасов покрај со својата се луксузирал и со картичката на возачот на Агенцијата за вработување

Освен службена картичка од Министерството за труд Диме Спасов имал на користење и картичка за трошење од Агенцијата за вработување. Наодите и сознанијата ги обелодени новото раководсто. Картичката на Спасов му била дадена само неколку дена пред да биде назначен ...

Read More »