Home / Tag Archives: втора

Tag Archives: втора

Втора лидерска средба, нова закажана за 26 мај

Нова средба на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, СДСМ Зоран Заев, ДУИ Али Ахмети и ДПА Мендух Тачи е договорена за 26 мај. На денешната средба биле презентирани предлозите на ДУИ за формирање работни групи за изнаоѓање решенија за излез ...

Read More »

Викендов продолжува Источно-европскиот мото шампионат во Турција

Со одржувањето на првата проверка на моторциклите, започнува втората трка од Источно-европскиот шампионат во мотокрос, која ќе се одржи во Бурса, Турција. На оваа трка со сигурност ќе настапи битолчанецот Борче Костов – Жолтио, кој настапува за скопскиот Мотокрос клуб ...

Read More »

Заев ја фрли и втората „бомба“

Најголемата опозициска партија СДСМ, денеска одржа прес-конференција на која претседателот Зоран Заев објави нови аудио снимки од телефонски разговори кои како што рече се доказ за криминални активности на владејачките структури што во изминативе месеци беа најавувани како „бомби”. Денешната ...

Read More »