Don't Miss
Home / Tag Archives: заинтересирани

Tag Archives: заинтересирани

Утре советниците одлучуваат за продажбата на ФК Пелистер

На утрешната седница на Советот, советниците треба да одлучат кој ќе го купи фудбалскиот клуб Пелистер. По речиси еден месец одлагања, утре, пред советниците на Советот на Општина Битола повторно на дневен ред ќе се најдат понудите за купување на ...

Read More »

Турската компанија најави вработување на 400 битолчани

Турската компанија “ОХИ Груп” која денеска потврди дека ќе отвори фабрика за лепенки за гуми во Битола, во првиот период ќе вработи најмалку 400 работници. Ова го соопшти менаџментот на фабриката по средбата со министерот за странски инвестиции, Џери Наумов ...

Read More »

Српска фирма заинтересирана за купување златото на Соња Николовска?!

По двата неуспешни обиди да се продаде златото и златниот накит на сопственичката на ТАТ, Соња Николовска, по се изгледа дека третиот обид ќе биде успешен. Имено, според информации на порталот на Битолски весник за златото на Соња Николовска, кое ...

Read More »