Home / Градска хроника / Грабеж на злато и пиштол во Битола

Грабеж на злато и пиштол во Битола

Вчера во периодот од 6.45 часот до 19.40 минути на улица Солунска во Битола, непознат сторител извршил кражба на домот на Д.Г. (59) при што украл поголема количина злато како и еден пиштол марка „црвена застава“ калибар 9мм со една рамка од 15 куршуми.

Полицијата извршила увид на лице место и работи на целосно расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*