Home / Спорт / Капинковски нов тренер на ФК Пелистер

Капинковски нов тренер на ФК Пелистер

По серијата лоши резултати на Пелистер (не)очекувано дојде до смена на тренерската позиција. На местото на досегашниот прв тренер Марјан Секуловски е назначен Димитар Капинковски, кој досега беше помошник на Секуловски.
Раководството на клубот спогодбено се раздели со Секуловски, а како причина за тоа се секако лошите резултати и освоените 18 бодови по првите 16 кола кои се доволни само за осмата позиција на табелата.

На последниот есенски меч против Шкендија, битолчани ќе ги води Димитар Капинковски, по што за време на зимската пауза ќе биде назначен нов шеф на стручниот штаб.

 

С.Р.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*