Don't Miss
Home / Спорт / Кошаракарски спектакл во Карпош

Кошаракарски спектакл во Карпош

Утре, вторник (19.09.2017)  со почеток во 17.00 часот во СЦ „Борис Трајковски“, кошаркарите на К.К. Карпош соколи ќе го одиграат првиот квалификационен натпревар против естонски Калев Крамо, за влез во кошаркарската ФИБА Лига на шампиони. Влезот за овој историски дуел ќе биде бесплатен, а управата на Карпош соколи ги повикува сите навивачи, симпатизери и спортски вљубеници да дојдат и да ја дадат неопходната поддршка на избраниците на тренерот Борче Даскаловски.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*