Home / Uncategorized / Лисици и за пратеникот Крсто Муковски

Лисици и за пратеникот Крсто Муковски

Пратеникот Крсто Муковски предмалку, со полициска придружба и лисици на рацете, беше донесен во Кривичниот суд, каде што ќе биде изведен пред судија на претходна постапка.

Тој заедно со уште 35 приведени се сомничат за насилството што се случи на 27 април во Собранието.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*